IZSTĀDE "Liepu Tēva muzejs"

28.02. - 27.03.

10.00 - 19.00

Izstāžu galerija

 

 

28. februārī plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā tiks atklāta izstāde "Liepu Tēva muzejs". 

 

 

“Liepu Tēva teikas”, jeb “pastāsti par Liepāju un liepājniekiem” ir literārs pseidovēsturisks projekts, ko radījis mākslinieks un literāts Varis Siliņš. Tas gada garumā bija publicēts laikrakstā “Kurzemes Vārds” un pastāv kā www.facebook.com/liepu.teva.teikas/ vietne. Tas veltīts V.Siliņa meitām, jo stāsti par Liepāju sacerēti pastaigās ar bērnu ratiņiem, un tā kā latviešu folklorā meitas tiek dēvētas par liepām, tad likumsakarīgi radies arī nosaukums. Teikās aprakstīta ezerā mītošā Jūras govs, Ezerkrasta karš ar Otaņķiem, Jaunliepājas karalis, bendes vārti un citas ticamas un neticamas lietas.

Mākslinieks uzskata, ka, izdomājot stāstus par vietām, kuras ikdienā neliekas nekas īpašs, tiek bagātināta Liepājas kultūrvide, vai vismaz dzīve darīta interesantāka. Ekspozīcijā “Liepu Tēva muzejs” Liepājas Latviešu biedrības namā no 28. februāra līdz 27. martam varēs redzēt karti, kurā atrodamas teikās aprakstītās vietas, palasīt pašas teikas un apskatīt ar tām saistītas “dokumentālas” un mākslinieciskas liecības.

Ieeja izstādē ir bez maksas.