IZSTĀDE "Manis paša radīts..."

31.01. - 27.02.

10.00 - 19.00

Izstāžu Galerija

 

No 31. janvāra līdz 27. februārim jau sesto reizi Liepājā notiks Latvijas mēroga rokdarbu izstāde, kurā darbu autori izrāda sev, saviem tuviniekiem vai draugiem izgatavotas oriģinālas, interesantas un praktiskas, ar izšuvumiem greznotas lietas, kurās saskatāma autora personība, gaume un stils.

 

Izstādes mērķis ir popularizēt dažādas – gan klasiskās, gan modernās – izšūšanas tehnikas (krustdūriens, klājdūriens, kātiņdūriens, spodršuvums, mežģīņu izšuvums, rišeljē, izšuvumi ar pērlītēm, lentītēm u.c.) un iepazīstināt sabiedrību ar radošu cilvēku brīvā laika vaļasprieku un prasmēm, kas apgūtas un pilnveidotas pašmācības ceļā un kas apliecina senāko rokdarbu – izšūšanas dzīvotspēju saskaņā ar šodienas kultūras izpratnes mainīgajām vērtībām. Izstāde ik gadus piesaistījusi radošu cilvēku uzmanību, neatkarīgi no vecuma, dzimuma un profesijas.

Izstādes darbu atlasei tiek piesaistīti eksperti, kā arī izstādes norises laikā apmeklētāji var balsot par sev tīkamāko rokdarbu. Īpaši vienmēr tiek novērtēti izšuvumi, kas iestrādāti aksesuāros, apģērbā, mājas tekstilā, kā arī interjera priekšmetos. Iepriekš rīkotajās izstādēs interesenti varēja aplūkot izšūtas gleznas, tējas maisiņus, adatu spilvenus, čības, kaklarotas, atslēgu piekariņus, cepures, kleitas, dekorus, grāmatzīmes, somas, spilvenus, sienas pulksteni, galda lampas, sedziņas un citus dažādās izšūšanas tehnikās radītus unikālus darbus, kurus iesniedza rokdarbu autori no Liepājas, Rīgas, Carnikavas, Siguldas, Ventspils, Kuldīgas, Aizputes, Jūrmalas un citām Latvijas pilsētām.

Izstādei pieteikties aicina ikvienu, kura vaļasprieks ir izšūšana un kurš nav apmeklējis attiecīgus rokdarbu kursus, bet šīs prasmes apguvis un pilnveidojis patstāvīgi. Savu dalību var pieteikt, iesūtot aizpildītu pieteikuma anketu elektroniski uz e-pastu anete.strazda@liepaja.lv  līdz 2018. gada 12. janvārim. Nolikums un pieteikuma anketa elektroniski pieejami Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā: http://www.liepajaskc.lv/nolikumi-2/

Rokdarbu izstādes „Manis paša radīts…” atklāšana notiks 31. janvārī pulksten 17.30 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā.